Про книгу "Сигнал і Шум, Чому більшість прогнозів виявляються хибними"
Автор книги Нейт Сільвер – статистик, письменник та засновник політичного блогу FiveThirty Eight.com на сайті газети New York Times. Він є творцем PECOTA, системи прогнозування підсумків бейсбольних матчів, згодом купленої Baseball Prospectus. Журнал Time включив його до списку 100 найвпливовіших людей світу.
Ми вважаємо, що наш світ багато в чому є логічним і передбачуваним, а тому робимо прогнози, вираховуємо ймовірність землетрусів, епідемій, економічних криз, намагаємося вгадати результати торгів на біржі та спортивних матчів. У цьому безмежному океані даних важливо вміти правильно розпізнати справжній сигнал і відволікатися на марний інформаційний шум. Про те, як цьому навчитися, розповідає Нейт Сільвер, політичний візіонер і гуру статистики, який розробив систему прогнозів, яка дозволила двічі максимально точно передбачити результати президентських виборів майже в усіх штатах Америки.
Його книга багато в чому близька до досліджень Нассима Талеба і так само значуща для всіх, хто має справу з великими обсягами даних і прораховує різні варіанти розвитку подій. І якщо Талеб говорить про закони зародження «чорних лебедів», Сільвер досліджує моделі та способи, що дозволяють упіймати цих птахів у розставлені нами мережі. Він узагальнює досвід експертів-практиків, вивчає різні моделі та підходи, що дозволяють робити більш точні прогнози.
Як і Даніель Канеман, автор бестселера «Думай повільно… Вирішуй швидко», спостерігаючи за поведінкою та мисленням людей, які оцінюють невизначені події, Сільвер стверджує: так, комп'ютери незамінні при роботі з величезними масивами даних, але для максимальної точності результатів необхідний гнучкий людський розум і досвід, адже прогнозування – це планування за умов невизначеності.