Сім'я: бізнес-проект ХХІ століття (російською мовою) автори Валентина Хамайко, Андрій Оністрат
Хочете відкрити найважливіші секрети створення щасливої родини? А розібратися в тому, як виростити здорових, відповідальних, всебічно розвинених і адаптованих до життя в соціумі дітей? Тоді книга Андрія Оністрата, відомого спортсмена і бізнесмена, учасника мотивуючих книг і роликів, і його дружини Валентини Хамайко, популярної телеведучої і прекрасної матері чотирьох чудових дітей, - саме те, що вам потрібно.
Як не помилитися у виборі партнера, зберегти любов і гармонійно пройти через всі кризи, які неминуче трапляються в житті будь-якої сім'ї? Як виростити дітей здоровими, сформувати у них необхідні для життя в соціумі якості? Як навчити їх розпоряджатися грошима, прищепити відповідальність і забезпечити достатній «порцією» впевненості в собі? Свої відповіді на ці та багато інших питань пропонують Андрій Оністрат, спортсмен, бізнесмен, автор яскравих мотивуючих книг і передач, і його дружина Валентина Хамайко - екс-модель, телеведуча, чудова господиня і мати чотирьох дітей.
Книга рекомендується всім, кого цікавлять проблеми особистісного розвитку, парних відносин, сім'ї та виховання дітей.
Цитати з книги Сім'я: бізнес-проект ХХІ століття:
- Сім'я - головний бізнес-проект. Сім'я XXI століття розвивається за тими ж законами, що і будь-який бізнес-проект, і успіх цього проекту залежить тільки від двох людей. Чоловік і жінка обов'язково повинні разом вирішувати державні питання сім'ї та виховання дітей, бути рівноправними «керуючими партнерами» цього «інвестиційного проекту». Безсумнівно, сім'я - нелегкий щоденний труд. Однак якщо виконувати цю роботу з любов'ю, всі учасники найважливішого у вашому житті проекту будуть щасливі.
- Як пережити кризи в стосунках. Щоб зберегти стосунки, важливо пам'ятати, якими ви були в їх початку. Постарайтеся зберегти себе. Не зупиняйтеся в розвитку. Будьте уважні до своїх партнерів, любите їх, дякуйте за все, що ви даруєте один одному. Вчіться розмовляти, виправляти помилки, просити вибачення і прощати.
- Правила життя сім'ї з маленькою дитиною. З'явився дитина в сім'ї - відкоригуйте розпорядок дня для всіх (це завдання жінки). Встановіть для малюка правила і дозвольте йому користуватися дорослими «іграшками». Приділяючи час дитині, мама не повинна забувати про себе і свої потреби. При цьому важливо навчитися правильно просити про допомогу. Завдання чоловіка - забезпечити фінансову безпеку сім'ї і подбати про те, щоб у жінки був час для відпочинку і розвитку.
- Як соціалізувати дитину. Соціалізація - це простраіваніе відносин в колективі, позиціонування себе і відстоювання своїх інтересів в суспільстві. Дитсадок і школа - найважливіші і обов'язкові інститути розвитку навичок соціалізації. Щоб дитина активно соціалізуватися, обмежте його спілкування в мережах і контролюйте доступ до гаджетам. При необхідності самі створюйте ситуації, в яких дитині доведеться спілкуватися з оточуючими людьми. Допоможіть йому.
- Як не втратити зв'язок з дитиною? Забудьте про «чергових» розмовах. Ваше спілкування повинно бути щирим і відкритим. Не забувайте дякувати дітей. З повагою і увагою ставитеся до їхніх проблем. Якщо вам довелося «включити начальника» в спілкуванні з дітьми, обов'язково поясніть, чому ви це зробили, обійміться і розійдіться зі світом. Перед сном обов'язково виділяйте декілька хвилин для особистого спілкування з дитиною.
- Діти і гроші: формування фінансової культури. Грошова мотивація дітей - відмінна основа для формування фінансової культури. Дитині можна платити гроші за високі бали в школі, за щоденні тренування, за призові місця на змаганнях і за допомогу родині. Діти повинні відчувати і розуміти, що гроші не виникають нізвідки, що це те, на що були витрачені величезні зусилля. І мати можливість самостійно вирішувати, як витратити накопичені кошти.
- Чому діти не поважають батьків, і як це змінити. Повага у дітей потрібно виховувати з самого раннього віку. При цьому важливо пам'ятати: всі діти копіюють поведінку своїх батьків! Довіряйте своїм дітям, поважайте їх, любите, але не забувайте про межі і рамках. Батьки в родині завжди важливіше і завжди на першому місці, а діти повинні відчувати і дотримуватися субординації.
- Діти в спорті: з чого почати, куди йти? Чим раніше діти почнуть займатися спортом, тим краще! Прислухайтеся до їхніх бажань - це допоможе визначитися з напрямком. Водити дітей на тренування - обов'язок батьків. Показуйте приклад відповідального ставлення до занять. І пам'ятайте: регулярні фізичні навантаження вимагають періодичного медичного контролю.