Камасутра для оратора: 10 розділів про те, як перетворити публічний виступ на втіху
Від самої лише думки про те, що доведеться стояти на трибуні з мікрофоном та виголошувати важливу доповідь, коли до тебе прикуті десятки, а то й сотні очей, раз обсипає снігом, другий — жаром? Це цілком нормально. Але, виявляється, так само цілком природно й відчувати задоволення, виступаючи перед аудиторією. А головне, що від жаху до насолоди лише один крок, і цей крок — книжка відомого бізнес-тренера й чудового оратора Радислава Гандапаса. Прочитавши її, ви побачите, що добрими промовцями не народжуються. Мистецтву «взаємного кохання з публікою» можна навчитися. Потрібно лише знати певні прийоми й опанувати технології. Перевага цього видання в тому, що тут зібрані найдієвіші методи та поради «практикуючого» оратора з багатим досвідом, і їх буде справді досить, щоб досконало оволодіти словом. Чи варто говорити, що це вміння відкриває багато дверей, ба більше — є чи не визначальним у всіх сферах суспільного життя?
Про автора
Радислав Гандапас — найвідоміший у СНД спеціаліст із лідерства. Автор восьми книжок і тринадцяти фільмів із лідерства, ораторського мистецтва та особистої ефективності. Найтитулованіший бізнес-тренер Росії, Радислав проводить щонайменше сто тренінгів і семінарів на рік по всій Російській Федерації, а також у країнах СНД, Середньої Азії та Балтії. Його єдиного у Росії тричі було визнано кращим у професії за підсумками року. Лауреат премії Рунета — 2013 за книжку «Харизма лідера», визнану кращою книжкою року в номінації «Ділова література». Радислав — постійний експерт у програмах центральних телеканалів і на сторінках провідних ділових видань. Серед його клієнтів — МТС, «Сбербанк», «Альфа-банк», РЖД, «Сибур», «Русский алюминий», «Норильский никель», представництва IBM, BP і MTV, Олімпійський комітет Сочі — 2014, а також члени урядів кількох країн.
Цитати з книги Багато питань? Що робити, якщо ставлять одразу по два-три-чотири запитання? З’їхати з глузду. Бо втримати в голові відразу декілька запитань неможливо навіть досвідченому ораторові. Підготовка до виступу Відпрацюйте все в пустому залі. І так декілька разів. Якщо вам допомагає асистент, переконайтеся, що він добре засвоїв усю послідовність дій. Якщо ви старанна людина, відрепетируйте і можливі екстремальні ситуації, такі як вимкнення світла, перегоряння лампи в проекторі, відмова CD-плеєра, серцевий напад у глядача, спричинений екстазом від вашого виступу та інші. Оцінка запитання Не бійтеся оцінювати запитання негативно: «Гостре» і т. ін. Це краще, ніж ніякої оцінки. Пам’ятайте, що в аудиторії жіноча логіка. А для жінки немає нічого страшнішого за байдужість. Успіх виступу Ми вже казали: успіх будь-якого виступу на 60–70 % залежить від того, що публіка бачить, на 20–30 % від того, як говорить оратор, і лише на 10 % від того, що він говорить. А ми як зазвичай готуємося? Пишемо-пишемо-пишемо, збираємо інформацію і знову пишемо-пишемо-пишемо. Тож робіть висновки! Задоволення від виступу Я зумисне майже нічого не кажу про те, яких життєвих успіхів може досягти вправний оратор. Це само собою зрозуміло. Для мене важливе інше — задоволення. Ми так багато в житті робимо заради задоволення. Ми за нього платимо. Ми заради нього багато чим жертвуємо. Чому б нам не дозволити собі діставати задоволення і від виступів перед публікою? Будь-якою публікою. На зборах і нарадах, на поминках і весіллях, на концертах і прес-конференціях, по телебаченню і по радіо, з трибуни і з місця, стоячи, сидячи… Це важко? Це чудово!
Купити книгу Камасутра для оратора українською мовою можно у магазині Книги На Балці з доставкою по містах: Харків, Київ, Полтава, Одеса, Львів, Житомир, Дніпропетровськ, Суми, Чернігів, Черкаси, Ужгород, Луцьк, Тернопіль, Херсон, Миколаїв, Краматорськ.