Категории

Книга Пропала Грамота автор Микола Гоголь

Издательство: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
Авторы: Детская художественная литература
ISBN: 978-617-585-165-4
Наличие: Есть в наличии
Язык издания: украинский
Количество страниц: 28
Обложка: твердая
140.00грн.
- +

Пропала Грамота - автор микола Гоголь

Микола Гоголь - видатний український письменник, який писав російською мовою і став класиком російської літератури. В його юнацьких повістях і оповіданнях ще мовби не розірвано ту родову пуповину, що пов’язувала нащадка козацького полковника з рідною землею.
Проілюстрував книжку відомий київський митець Андрій Потурайло. «Пропала грамота» - його перша ластівка в царині книжкової графіки.

Оповідання починається з нарікань оповідача, Фоми Григоровича, на тих слухачок, що випитують у нього «яку-небудь страховинну казочку», а потім всю ніч тремтять під ковдрою. Потім він розповідає історію, що трапилася з його дідом, якого гетьман послав з грамотою до цариці.

Дід, попрощавшись з дружиною і дітьми, вже вранці був в Конотопі, де проходив ярмарок. З зашитою в шапку грамотою дід пішов пошукати собі кресала й тютюну і познайомився з гультіпакою-запорожцем. До них пристав ще один гультіпака і вони вирушили далі разом. Запорожець, пригощаючи весь вечір приятелів дивовижними історіями, до ночі сторопів і нарешті відкрився, що продав душу дияволу і цією ночі настає термін відплати. Дід обіцяв не спати вночі, щоб пособити запорожцю. Мандрівники змушені були зупинитися у найближчому шинку. Обидва дідових попутника незабаром заснули, так що йому довелося нести варту наодинці. Як міг, боровся дід зі сном, але мертвий сон зморив його, він прокинувся пізно вранці і не знайшов ні запорожця, ні коней. Пропала і дідова шапка з грамотою, якою дід вчора обмінявся з запорожцем. Дід попросив поради у чумаків, що були в шинку, і нарешті шинкар вказав діду, де знайти чорта, щоб витребувати у нього назад грамоту.

Глухої ночі дід пішов за вказаною шинкарем стежкою в лісі. Минувши всі прикмети, дід вийшов до багаття, навколо якого сиділи «страшні пики». Дід розповів про свою справу, кинув їм гроші, і опинився в пеклі за одним столом з відьмами, чудовиськами і чортами. Одна з відьом запропонувала тричі зіграти в дурня: виграє — його шапка, програє — залишиться в пеклі. Обидва рази залишився дурнем дід, а в третій раз здогадався перехрестити карти — і виграв. Отримавши шапку і коня, дід правдами і неправдами вибрався з пекла і прокинувся на даху своєї хати весь у крові. Він негайно відправляється до цариці. Там, надивившись дивин, дід забуває про чортів, але після цього, «рівно через кожен рік, і в той самий час», його дружина проти волі пускалася в танок і в будинку творилася різна чортівня.

Развернуть описание Свернуть описание
Общие данные
Автор Николай Гоголь
Тип бумаги мелованная
Язык издания украинский
Количество страниц 28
Формат (мм) 210х280
Обложка твердая

Написать отзыв

Ваше Имя:


Ваш отзыв: Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.

Оценка: Плохо           Хорошо

Введите код, указанный на картинке:Вы смотрели (1)